افزایش ترافیک سایت

ترافیک سایت چیست ؟و کاربرد آن در سایت چیست ؟

امروز تمام کسب و کار های سنتی و جدید نیز روی به طراحی وب سایت آورده اند .و رقابت در کسب و کارهای آنلاین بسیار سخت و فشرده می باشد به همین خاطر افزایش ترافیک سایت یک دغه دغه برای اغلب وب مستران نیز شده است .ترافیک سایت در واقع همان بازدید کنندگانی هستند که از وب سایت شما بازدید به عمل می آورند اگر واضح تر سخن بگوییم افزایش ترافیک سایت به معنی این است که تعداد زیادی کاربر برای دیدن به سایت شما رجوع میکنند و وارد سایت شما می شوند. حال بحثی که هست این است که چگونه باید ترافیک سایت را افزایش بدهیم؟ آیا افزایش ترافیک سایت شدنی است ؟ بله افزایش ترافیک سایت قطعا شدنی است. اگر میخواهید ترافیک سایت خود را افزایش دهید با ما همراه باشید و در کمترین زمان ترافیک سایت خود را افزایش دهید .

افزایش ترافیک وب سای

چرا هدف ما افزایش ترافیک سایت است ؟

به احتمال زیاد هدف شما از سفارش سایت و طراحی وب سایت افزایش خرید و فروش نیز می باشد بنابراین شما نیازمند مشتری هستید حال یک وب سایت چگونه مشتری جذب میکنید؟ یکی از عوامل مهم برای جذب مشتری بیشتر افزایش ترافیک وب سایت نیز می باشد اگر وب سایت شما ترافیک بالای داشته باشد قطعا دارای خرید و فروش بیشتر نیز می شود افزایش ترافیک سایت، زمانی برای شما مفید می باشد که هدفمند باشد یعنی کاربرانی را جذب سایت خود کنید که از سایت شما خرید یا به کار آنها بیایید پس برای افزایش ترافیک سایت هدف مند کار کنید برای افزایش ترافیک سایت با آکادمی پروژه آ همراه باشید.

برای افزایش سایت چه اقداماتی لازم است ؟

یکی از مباحث جدی در زمینه کسب و کار آنلاین سئو ، بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو می باشد در واقع سئو یا بهینه سازی سایت به معنی ظاهر شدن بیشتر سایت در لینک های اول گوگل می باشد و باعث می شود سایت شما در نتایج جستجو دید شوند و به همین دلیل سایت شما از لحاظ رنکینگ نیز بالا میرود افزایش ترافیک سایت یکی از مسائل و مباحث سئو و بهینه سازی وب سایت نیز می باشد که در ادامه مقاله با آن می پردازیم

روش های افزایش ترافیک سایت

حالا با توضیحاتی که در بالا گفته شده معنی ترافیک سایت را باید به خوبی درک کرده اید حالا نوبت به این می رسد که چه روش های در افزایش ترافیک سایت موثر نیز می باشد :

1-تبلیغات در شبکه های اجتماعی

امروز شبکه های اجتماعی در زندگی روزمره ما نقش بسیار موثری داشته است و اغلب مردم نیز از شبکه های اجتماعی استفاده  می کنند حال شما باید بهترین بهره را از این فرصت ببرید و به نحوه احسن از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. تلگرام ، اینستاگرام ، سروش و . . . شبکه های اجتماعی متعددی نیز وجود دارند شما می تونید با استفاده از یک کانال به راحتی کسب و کار خود را گسترش دهید و با استفاده از تبلیغاتی که داخل کانال به عمل می آورید جزئیات سایت خود را در کانال خود درج نمایید.

2-تولید محتوا هدفمند

projecta-Content

یکی از عوامل بسیار مهم و موثر در افزایش ترافیک سایت تولید محتوای هدفمند نیز می باشد محتوای هدفمند پادشاه سئو می باشد منظور هدفمند یعنی محتوای که برای کاربر موثر باشد و بتواند مشکل کاربر را حل نمایید و نتیجه موثر برای کاربر رقم زند. محتوای موثر علاوه بر افزایش ترافیک سایت باعث کاهش Bounce Rate (مدت زمانی مه کاربر در سایت آنلاین باشد ) سایت می شود.

3-سرعت لود شدن وب سایت

وقتی کاربری در موتور های جستجو مانند گوگل و . . . سرچی را انجام دهد و سایت شما دید شود وقتی کاربر بر روی لینک سایت شما کلیک میکنید باید سایت شما در کمترین زمان ممکن برای کاربر نمایش داده شود اگر سرعت لود و بارگذاری سایت شما پایین باشد به احتمال بسیار زیاد کاربر سایت شما را می بندد و این باعث افزایش Bounce Rate سایت شما می شود پس حتما به فکر سرعت لود و مقدار حجمی که در سایت شما باید کاربر دانلود کند تا به سایت شما دسترسی داشته باشد باشید.

4-ریسپانسیو (واکنش گرا) سایت

امروز کاربران از لوازم های مختلفی ماننده گوشی ، تبلت ، گجت و . . . اقدام به سرچ میکنند آمار ها نشان داده است 60 درصد کابران با سیستم 30 درصد با گوشی و 10 درصد با تبلت و سایر لوازم ها اقدام به سرچ میکنند. پس نتیجه میگیریم که ریسپانسیو بودن سایت یکی از عوامل موثر افزایش سایت نیز می باشد بنابراین بسیار ضروری می باشد که سایت شما با انواع گجت های هوشمند سازگاری کاملی داشته باشد.

projecta-mobile-responseo

5-شرکت و عضویت در انجمن ها یا گفتگو

اغلب کاربران در زندگی دچار مسائلی نیز می شوند یکی از راه های حل کردن این مشکلات انجمن ها و یا گفتگو ها می باشد. شما می تونید از این فرصت به نحوه احسن استفاده کنید و با شرکت در این گفتگوها و گذاشتن لینک آدرس سایت خود به عنوان راه حل مشکل به راحتی می توانید ترافیک سایت خود را بالا ببرید.

6-ایجاد وبلاگ

روش موثر دیگر برای افزایش ترافیک سایت ایجاد وبلاگ های متعدد با عنوان های متفاوت مانند وبلاگ های سرگرمی، آموزشی و … نیز در افزایش ترافیک سایت موثر به سزای خواهد داشت. البته ایجاد وبلاگ نه تنها باعث افزایش ترافیک سایت می شود بلکه می توانم از طریق این روش بک لینک های قوی نیز به سایت خود اهدا کنیم. پس با ایجاد وبلاگ میتواند همزمان با یک تیر چند نشان بزنید.

7-ایجاد محتوای آموزشی رایگان (فیلم ، ورد و …)

امروز در دنیای اینترنت محتوای آموزشی رایگان و کاربردی برای کاربران همراه با رعایت اصول محتوا نویسی نیز باعث افزایش ترافیک وب سایت و علاوه بر آن باعث تشویق کاربران برای بازدید های بعدی نیز می باشد. پس حتما در سایت خود همیشه به دنبال پول نباشید و این توصیه را حتما جدی بگیرید و در سایت خود اعمال کنید.

چند توصیه آکادمی برای افزایش وب سایت !

حتما این توصیه ها را بخوانید
 • گرفتن بک لینک های نامعتبر 
 • آپدیت نکردن مطالب وب سایت
 • هرگز برای افزایش وب سایت به نرم افزار های مختلفی که در سطح اینترنت هستند مراجعه نفرمایید.
 • و نکته آخر هرگز به دنبال روش ساده برای افزایش ترافیک سایت نباشید منظور از این جمله این است که به دنبال روش های بیهوده که باعث پنالتی شدن سایت توسط گوگل انجام می شود متوسل نشود 
افزایش ترافیک سایت

8-تبادل لینک وب سایت

تبادل لینک در وب سایت انجام دهید همیشه سیع کنید با سایت های همجوار خود تبادل داشته باشید. منظور از سایت های دیگر سایت های هستند که نسبت به سایت شما قوی تر هستند و بازدید کننده بیشتری دارند.

9-تبلیغات در سایت پر بازدید

این روش که ذکر شده نیازمنده هزینه می باشد البته بستگی به سرمایه شما دارد اگر قصد دارید بازدیده کننده های سایت را افزایش دهید حتما بنر های برای سایت ایجاد کنید و در سایت های که پر بازدید هستند به نمایش بگذارید این کار باعث خود باعث افزایش بازدید کنندگان وب سایت می باشد.

10-مشاوره بگیرید

اگر شما تازه کار هستید و میخواهید ترافیک سایت رو افزایش بدهید حتما با یک مشاوره حرفه ای تماس بگیرید. خوشبخانه در تیم آکادمی پروژه آ این مورد را برای شما انجام میدهد به صورت کاملا رایگان از کارشناسان سایت ما بهره ببرید و ترافیک سایت خود را افزایش دهید. برای مشاوره از طریق آکادمی به قسمت مشاوره رایگان سئو مراجعه نمایید.

11-ایجاد نقشه وب سایت

 نقشه سایت، راه را به موتورهای جستجوگری مانند گوگل نشان می دهد تا راحت تر مطالب سایت شما را ایندکس کنند. با این کار، موتورهای جستجوگر، کلمه کلیدی جستجوشده را راحت تر از میان مطالب سایت شما استخراج می کنند. برای ساخت نقشه سایت می‌توانید از بعضی سایت های رایگان نیز استفاده کنید. داشتن نقشه سایت در افزایش ترافیک سایت شما موثر است.

12-ایجاد پست مهمان

به نوشتن مقاله در سایت های مرتبط با حوزه فعالیت شما، پست مهمان می گویند. مزیت پست مهمان برای شما ان است که می توانید لینک سایت خود را در این پست ها قرار دهید تا مخاطبان از طریق مقاله شما وارد سایت شما شوند و باعث افزایش ترافیک سایت خود بشوید.

حال تمامی نکات مهمی که در افزایش ترافیک وب سایت موثر است بیان شده است. سوال اینجاست آکادمی پروژه آ چگونه می تواند به شما کمک کند؟

پکیج افزایش ترافیک سایت ما شامل چه موارد است ؟

 • بررسی و آنالیز کامل سایت از لحاظ فنی (UI/UX)
 • تحلیل کامل گرافیک سایت و رنگ بندی وب سایت
 • آنالیز سرعت وب سایت با ابزارهای فوق حرفه ای
 • ایجاد وبلاگ و مطالب آموزشی برای وبلاگ شما
 • تولید محتوای آموزشی بصورت کاملا حرفه ای
 • تبادل لینک با سایت های مرتبط در حوزه سایت شما
 • راه اندازی و مدیریت شبکه های اجتماعی