بهبودی رتبه الکسا

رتبه الکسا چیست ؟

رتبه الکسا سایت شما برآوردی از میزان قدرت و محبوبیت سایت شما نسبت به سایت های دیگر کشور و جهانی است. البته رتبه الکسا از سال 2014 توسط گوگل آپدیت نشده است اما رتبه الکسا یک ابزار برای ورودی های سایت شما (افزایش ترافیک سایت) را می تواند محاسبه کند و بیشتر با تغییر ترافیک سایت شما وابستگی دارد. اگر کاملا با این چند جمله متوجه نشدین اصلا نگران نباشید در ادامه بهتر میتوانید با الکسا آشنا شوید

img

رتبه الکسا چگونه کار میکنید؟ و طبق چه چیزهای رتبه میدهد؟

رتبه الکسا طبق میزان بازدید صفحات یک سایت رتبه میدهد اغلب وب مستران بر این باور هستند که رتبه الکسا نسبت به محتوا ، بک لینک و … رتبه میدهد اما این باور کاملا غلط است. البته اگر از دیدگاه دیگه این مورد را بررسی کرده شاید درست باشد چون ایجاد محتوا و عوامل دیگر باعث افزایش ترافیک سایت می شود و خود این موضوع باعث بهبودی رتبه الکسا می شود. پس بنابراین اگر ترافیک وب سایت تان بالا باشد قطعا رتبه السکا شما کاهش می یابد.

رتبه الکسا چه اهمیتی دارد ؟

امروزه کاهش رتبه الکسا به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ذهنی وب‌مستر‌ها و ادمین سایت‌ها تبدیل شده و همه به دنبال افزایش بازدید سایت خودشان هستند و می‌خواهند این کار را به هر نحوی که امکان دارد انجام بدهند، غافل از اینکه عده‌ای با روی آوردن به روش‌های غیراصولی و به‌صورت مصنوعی، افزایش رنک الکسا را انجام می‌دهند و جایگاه مناسبی در این رتبه‌بندی به دست می‌آورند.

جایگاه بهتر ممکن است در صورتی حاصل شده باشد که صفحه موردنظر حتی ترافیک کمتری هم در مقایسه با سایر سایت‌هایی که رتبه بالاتری در رنک الکسا دارند، داشته باشد. به عبارتی امروزه رتبه الکسا به‌عنوان ملاکی برای پربازدید بودن یا نبودن یک سایت به شمار می‌آید و خیلی از افرادی که قصد تبلیغات اینترنتی در صفحات مختلف را دارند، قبل از هر کاری به رتبه الکسا سایت توجه می‌کنند.

img

چه عواملی بر رتبه الکسا تاثیر میگذارند؟

  • تعداد بازدیدکنندگان از صفحات سایت
  • سرعت باگذاری سایت
  • مدت زمانی که کاربران در سایت شما هستند
  • رابط کاربری سایت (UI/UX)

کاهش رتبه سایت چه مزایایی دارد؟

شاید اصلی ترین فایده رتبه الکسا این باشد مزیت منحصربفردی نسبت به سایر رقبا داشته باشد و اینکه شاید بعضی از مخاطبان رتبه الکسا را در نظر بگیرند و رتبه الکسا را میزان اعتبار سایت شما بداند و همین صفحه ای که رتبه کمتری داشته باشد، راحت تر مورد اعتماد کاربر و مشتریان قرار گیرد.

img

آیا رتبه الکسا در سئو وب سایت تاثیر دارد؟

بی شک جواب این سوال خیر است! چون رتبه الکسا هیچگونه تاثیر در بهبودی سئو شما ندارد. به فرض مثال سایتی را در نظر بگیرید که در اغلب کلمات کلیدی اول است اما از نظر رتبه الکسا اصلا پیشرفتی نداشته است. پس هدف ما بیشتر بهبودی رتبه کلمات کلیدی است نه رتبه الکسای وب سایت، آکادمی پروژه آ به شما توصیه میکند که دنبال رتبه الکسا به هیچ وجه نروید.

مشاوره کاملا رایگان با کارشناسان ما

مشاوره ساعتی آکادمی پروژه آ بصورت کاملا رایگان بود و در ازای مشاوره آنلاین هیچ هزینه ای را دریافت نمیکنن