تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی – بررسی کلمات کلیدی

همان طور که در مقالات دیگر نوشته شده معنی کامل سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو گفته شده. در این بحث معنی مختصری از سئو نیز گفته می شود سئو مخفف  Search Engine Optimization نیز می باشد به معنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو یکی از روش های برای موفقیت در یک کسب و کار آنلاین بررسی کامل کلمات کلید نیز می باشد. در هنگام انتخاب یک کلمه کلیدی باید حتما آن را مورد بررسی و آنالیز قرار داد زیرا این کلمه هدف اصلی سایت شما را مشخص میکند. هر کسب و کاری برای موفقیت باید یک هدف معین انتخاب نمایید. که ما در این مورد مشاوره کاملا رایگان به شما خواهیم داد. حال با آکادمی پروژه آ همراه باشید تا نحوه بررسی و آنالیز کلمات کلیدی را تجربه کنید.

کلمه کلیدی چیست ؟

کلمات کلیدی ایده و موضوعاتی هستند که محتوای شما را تعریف میکنند از لحاظ جستجوگرها،کلمات کلیدی عبارتی هستند که جستجوگران در موتور های جستجو وارد می کنند. و همچنین “جستجوهای جستجو " نیز نامیده می شود. اگر با این معنی متوجه نشدید مشکلی ندارد در ادامه بصورت کامل با کلمه کلیدی آشنا خواهید شد و نحوه آنالیز و بررسی آن را تجربه میکنید.

چرا کلمات کلیدی مهم هستند ؟

کلمات کلیدی مهم هستند، هدف شما در رتبه بندی در موتورهای جستجو، هدایت ترافیک های بالا به سایت شما از صفحات نتیجه موتور جستجوگر (SERPs) و کلمات کلیدی است که شما انتخاب می کنید. اگر شما بصورت دقیق روی کلمات کلیدی خود بررسی و آنالیز های نکرده اید حتما این کار را انجام دهید هدف و آینده سایت شما به همین آنالیز ها نیز بستگی دارد. در ادامه ابزار های به شما معرفی میگردد تا به راحتی و بدون هیچ دغه دغه کلمات کلیدی مورد نظر را پیدا و استفاده کنید.

img

8 ابزار رایگان برتر در آنالیز و بررسی کلمات کلیدی

1- keyword planner

یکی از ابزار های خود گوگل keyword planner نیز می باشد که بهترین ابزار برای بررسی و آنالیز کلمات کلیدی نیز می باشد با وارد کردن کلمه کلیدی خود این ابزار به شما میگویید :(نحوه استفاده کردن از keyword planner)

 • کدام کلمه مناسب تر از همه است ؟
 • میزان استفاده رقبا از این کلمه کلیدی ؟
 • روند و تعداد جستجو در ماه و سال های گذشته ؟
 • میانگین هزینه برای استفاده از این کلمه در گوگل ادوردز ؟

(البته برای استفاده از این ابزار باید از فیلتر شکن استفاده کنید)

2- Answer the Public

ابزار هوشمند answer the public کلمات کلیدی را که توسط گوگل به جستجو کننده ها پیشنهاد می شود را ارائه می کند. این ابزار کلمات و عباراتی را که توسط گوگل ارائه می شود به همراه 100 کلمه کلیدی دیگر در ارتباط با کلمات کلیدی که شما وارد نموده اید در اختیارتان قرار می دهد.

3-Keyword Tool IO

ابزاری دیگری که در این مقاله قصد داریم معرفی کنیم Keyword Tool IO نیز می باشد. این ابزار شباهت بسیاری با ابزاری Übersuggest دارد منتهی با این تفاوت که کلمات کلیدی پیشنهادی YouTube و Bing نیز ارائه می کند.

4-seo chat suggestion keyword finder

ابزار  seo chat suggestion keyword finder کلمات کلیدی ترکیبی و پیشنهادی را از موتورهای جستجوی مختلف مثل Google و Bing را استخراج و به شما ارائه می کند. کلمات کلیدی پیشنهادی توسط این ابزار بسیار زیاد می باشد و در اکثر مواقع این کلمات کلیدی تضمین شده توسط لیست پشنهادی موتور جستجوی گوگل است.

5-استفاده از Tool Bar

روش بسیار ساده برای پیدا کردن کلمات کلیدی که resulte (جستجو) آنها بیشتر از کلمات کلیدی می باشد خود Tool Bar گوگل می باشد یک ابزار ساده و بسیاری کاربردی نیز می باشد.

6-rellian keyword discovery

ابزار rellian keyword discovery نیز مانند ابزار قبل دارای یک پایگاه داده است که بیش از چند 100 کلمه کلیدی به همراه تعداد دفعاتی که جستجو شده اند را شامل می شود. این ابزار همچنین تعداد دفعاتی که این کلمات کلیدی در هر ماه و سال جستجو شده اند را در اختیار شما قرار می دهد.

7-Wordtracker

ابزار wordtracker آنالیز کلمات کلیدی، می توانید به راحتی کلمه کلیدی مورد نظر خود را در قسمت مشخص شده وارد نمایید تا به شما بیش از ۱۰۰ کلمه کلیدی مرتبط را ارائه دهد.

8-wordstrem Free Keyword Tool

این ابزار دارای یک پایگاه داده است که بیش از 100 میلیون کلمه کلیدی را در خود جای داده است. این ابزار کلمات کلیدی پیشنهادی به همراه چندین کلمه مرتبط را در اختیار جستجو کنندگان قرار می دهد. در نسخه رایگان ابزار WordStream Free Keyword  پنجاه کلمه کلیدی به شما پیشنهاد می شود.

البته ابزار های مختلفی برای آنالیز و بررسی کلمات کلید است که شما با سرچ کردن در اینترنت میتوانید از آنها استفاده کنید

پکیج بررسی کامل کلمات کلیدی

 • بررسی کامل کلمات کلیدی 
 • بررسی کلمات کلیدی رقبا
 • آنالیز و بررسی کلمات توسط الگوریتم های حرفه ای 
 • بررسی کلمات کلید طبق ابزار های حرفه ای گوگل 
 • بررسی حرفه ای کلمات کلیه خوزه های کسب و کار 
 • گزارش کلمات کلیدی بصورت اکسل 
 • گزارش در کمترین زمان
پیغام فرستاده شد! کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت