معرفی بهترین نرم افزارهای کد نویسی (HTML)

برای طراحی صفحات وب، ابزارها و نرم افزارهای متعددی در سطح اینترنت موجود می باشد که هر کدام، سطحی از قابلیت ها را در اختیار کاربران قرار میدهد. ما در این مقاله قصد داریم این ابزار ها را به شما معرفی و معایب و مزایایی آنها را با هم برسی کنیم.

ابزار های را می توان از نظر روش طراحی سایت به دو دسته تقسیم بندی کرد:

الف) ویرایش گرهای متنی یا Text Editors : طراح در این نوع نرم افزارها، کدهای HTML را به صورت دستی وارد می کند. معروف ترین ویرایش گر متنی Notepad است که همراه با ویندوز بر روی سیستم شما نصب می شود.

ب)نرم افزار های WYSIWYG : در نرم افزارهای «ویزی ویگ»، طراح به صورت مستقیم با کدهای HTML سرو کار ندارد، بلکه از طریق واسط گرافیکی، تغییرات دلخواه را در صفحه وب ایجاد می کند و نرم افزار بصورت خودکار کدهای HTML را تولید می کند از جمله پر کاربرد ترین این نرم افزارها Adobe Dreamweaver، Microsoft Expression Web می باشد.

نرم افزار Adobe Dreamweaver :

این نرم افزار در ابتدا توسط ماکرومدیا تولید گردید، و رقیبی برای Adobe GoLive و بقیه نرم افزارهای کد نویسی HTML محسوب می شد. هنگامی که Adobe در سال ۲۰۰۵ ماکرومدیا را خریداری کرد، طی سه سال Adobe GoLive را از دور خارج نمود و تلاش خود را برای ارتقاء Dreamweaver متمرکز ساخت. این نرم افزار اکنون به عنوان یک نرم افزار حرفه ای با کارایی بالا برای طراحی وب سایت شناخته می شود و علاوه بر HTML، سایر زبان های دیگر طراحی سایت را نیر پشتیبانی می کند.

نرم افزار Microsoft Expression Web :

پس از آن شرکت مایکروسافت، نرم افزار معروف طراحی وب سایت خود یعنی Frontpage را از رده خارج کرد، در سال ۲۰۰۶ با محصولی جدید تحت عنوان Microsoft Expression Web به مصاف رقیبان خود در این عرصه پاگذاشت. این نرم افزار برنامه ای بسیار قوی برای طراحی طراحی صفحات وب به زبان HTML و سایر زبان های تولید وب سایت به شمار میرود و هماهنگی کامل آن و سایر تولیدات مایکروسفافت نظیر محیط های کدنویسی، طراحی و تولید پایگاه داد و … از مزایایی آن محسوب می شود.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
تاریخچه پیدایش زبان HTML

مایکروسافت نسخه اخیر این نرم افزار را در قالب یک بسته تحت عنوان Expression Suite 4.0 منشتر کرده که علاوه بر Expression Web حاوی برنامه های کمکی زیر برای طراحی بهتر وب سایت های پیشرفته است:

Expressoin Design : طراحی گرافیکی صفحات وب

Expressoin Blend : طراحی وب سایت با استفاده از فن آوری NET. و Silverlight

Expressoin Encoder : قرار دادن قطعات ویدیویی در صفحات وب

سخن آخر

ما در این مقاله بیشتر قصد داشتیم که بهترین نرم افزار های موجود برای طراحی وب سایت با HTML را به شما کاربران آکادمی پروژه آ توضیح دهیم این دو نرم افزار معرفی شده از بهترین نرم افزار های طراحی سایت با HTML می باشند که ما در مقالات بعدی آموزش طراحی سایت و نحوه استفاده از آنها را به شما یاد خواهیم داد.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]