بررسی جامع مزایا و معایب سیستم مدیریت محتوا وردپرس

طراحی سایت با وردپرس بی شک یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در ایران می باشد. وردپرس یکی از پلتفرم های معروف در بخش طراحی وب سایت در جهان می باشد اگر با کلمه وردپرس آشنایی کاملی ندارید پیشنهاد میکنیم مقاله وردپرس چیست؟ را حتما بخوانید. تیم آکادمی پروژه آ قصد دارد که در این مقاله مزایا و معایب این سیستم محتوا را مورد بررسی قرار دهد.

وردپرس یک CMS کاملا رایگان و متن باز می باشد این دو ویژگی باعث محبوبیت هر چه بیشتر این سیستم مدیریت محتوا شده است. وردپرس تنها سیستم مدیریت محتوایی است که علاوه بر سادگی و انعطاف پذیری  نکات سئو را در خود رعایت کرده است. قسمت پیشخوان وردپرس به گونه ای طراحی شده است که هر کس با کمترین دانش برنامه میتواند آن را مدیریت کند. اما در طرف دیگر معایب های را نیز دارد برای مثال امنیت در وردپرس در بعضی از مواقع به مشکل برخورد می کند به همین دلیل طراحان وردپرس هر هفته یا ماهیانه این CMS را بروزرسانی می کنند.

مهم ترین مزایایی وردپرس:

 • رایگان بودن سیستم مدیریت محتوا وردپرس

بی شک یکی از مزایایی اصلی طراحی سایت با وردپرس همان رایگان بودن این سیستم مدیریت محتوا می باشد. حتی برای بروزرسانی نیازمنده هیچ هزینه ای نمی باشد.

 • انعطاف پذیری قابل توجه

وردپرس در سال های اخیر تولد خود فقط برای سایت های وبلاگی مناسب بود. اما در دهه های اخیر این وردپرس بود که پیشرفت چشم گیری پیدا کرده امروزه این CMS برای طراحی سایت فروشگاهی وردپرسی، طراحی سایت خبری و حتی برای طراحی سایت شرکتی نیز به کار می رود.

 • متن باز بود وردپرس

متن باز بودن این سیستم مدیریت محتوا کار را برای طراحان وب سایت آسان کرده است که با استفاده از این ویژگی هر کاری که نیاز دارند طراحان وب سایت بروی این CMS انجام دهند.

 • سئو قوی در کد نویسی وردپرس

همان طور که می دانید سئو وب سایت یکی از عوامل مهم در یک کسب و کار اینترنی می باشد طراحی وب سایت با وردپرس این امکان را برای شما فراهم کرده است که سئو قوی داشته باشید.

 • افزونه ها و امکانات متعدد

وجود افزونه و آموزش های زیاد در سطح اینترنت باعث شده است که این CMS در بین مردم از محبویت و جایگاه خوبی برخودار باشد.

 • قالب های زیاد در سطح اینترنت

وجود قالب های گوناگون و زیاد در سطح اینترنت که هر کدام از این قالب ها دارای قابلیت و زیبای منحصر به فردی می باشند.

 • بروزرسانی رایگان و خودکار

از ویژگی های منحصر فرد این CMS بروزرسانی رایگان و خودکار می باشد. که کاری پشتیبانی را برای افراد راحت تر می کند.

 • سادگی قسمت مدیریت محتوا

قسمت پیشخوان وردپرس به حدی ساده و مبتدی می باشد که بدون هیچ دانش برنامه نویسی می توانید خودتان آن را پشتیبانی و هدایت کنید.

 • هزینه مناسب طراحی

امروزه با توجه به گستردگی اینترنت و فضای مجازی هزینه طراحی سایت  بسیار بالا می باشد اما هزینه طراحی سایت وردپرسی بسیار ارزان می باشد همچنین شما می توانید با کمترین سرمایه اولیه سایت خود را راه اندازی کنید.

 • راه اندازی سریع وب سایت

به دلیل آماده بود قالب و CMS وردپرس، طراحی سایت وردپرسی زمان بسیار بالای نیاز ندارد شما می توانید با کمترین زمان ممکن سایت خود را راه اندازی کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
وردپرس چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

شاید موارد بیان شده بسیار ساده به نظر بیایند اما اینگونه نیست هر کدام از موارد ذکر شده خود نیاز به توضیحات مفصل هستند که در این مقاله ما بصورت مختصری با آنها آشنا می شویم.

مزایا و معایب وردپرس

مهم ترین معایب وردپرس:

 • مشکلات امنیتی وردپرس

به دلیل متن باز بودن وردپرس و قالب های وردپرسی هر کسی به راحتی می توانید از این ویژگی سوء استفاده کند پس پیشنهاد میکنیم از قالب های آماده و رایگان اصلا استفاده نکنید.

 • انعطاف پذیری کامل(طراحی پورتال و سایت های حرفه ای)

وردپرس برای طراحی سایت های پروتالی و همچنین سایت های حرفه ای اصلا گزینه ای مناسبی نمی باشد. آکادمی پروژه آ به شما توصیه می کند برای طراحی سایت های پورتال و اتوماسیون اصلا از وردپرس استفاده نکنید.

 • ترجمه وردپرس

در برخی از نسخه های وردپرس، ترجمه ها ناقص هستند. با به روزرسانی سیستم، ممکن است وبسایتتان کارایی مناسب در زبان دیگری که قبلاً استفاده می کردید را از دست بدهد.

 • سرعت لود بالا

شاید این مورد زیاد معایب سایت وردپرسی نباشد اما برای بهینه سازی سرعت لود وب سایت باید از پلاگین ها و افزونه ها استفاده کرد.

 • امنیت پایین در پایگاه داده MySQL

اگر تمام پایگاه داده های سطح جهان را با هم مقایسه کنیم شاید MySQL در رده های پایین تری باشد به طور کلی امنیت و کارایی مناسبی ندارد.

سخن آخر:

با تمام موارد مزایا و معایب ذکر شده اکنون در سراسر جهان ۷۵ میلیون سایت با وردپرس طراحی شده است. پس به این نتیجه میرسیم که وردپرس اغلب برای شرکت های استارت آپی مناسب بوده است همچنین اگر شما هم نیازمنده طراحی سایت با وردپرس هستید همینک به قسمت تماس با ما رفته و با مشاورین ما تماس گرفته و سایت خود سفارش دهید. تماس شما دلگرمی ماست.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]