معرفی جامع ابزار گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یکی از سرویس های گوگل می باشد که کاملا رایگان است. این سرویس گوگل فعالیت های مربوط به تجزیه و تحلیل ترافیک سایت و بازدیدکنندگان سایت را بر عهده دارد. همچنین این سیستم بررسی و تحلیل ورودی ها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعالیت های کاربران، مدت زمان حضور کاربران(bounce rate)، خروجی  و… را برای وبمستران ارائه میدهد.

ابزار گوگل آنالیتیکس این امکان را به شما میدهد: چه کسانی از سایت شما بازدید می کنند؟ محل کاربران بازدیدکننده ،  مرورگرهای مورد استفاده شان و اطلاعات دیگر در مورد کاربران همچون روزلوشن صفحه نمایش کاربران، فعال بودن جاوا اسکریپت، نصب بودن فلش، زبان و … را می توانید ببینید.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
معرفی الگوریتم های گوگل

چگونه بهتر از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟

گوگل آنالیتیکس به صورت پیش فرض ابزار بسیار قدرتمند است اما زمانی میتوانیم از همه‌ی امکانات گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم که این ابزار را با توجه به نیاز و اهداف کسب و کارمان سفارشی سازی کنیم. بسیار از امکانات گوگل آنالیتیکیس مانند Event ها (کلیک بر روی یک لینک، اضافه کردن محصول به سبد خرید، ارسال فرم و …)، اطلاعات فروشگاه و امکان (Enhanced Ecommerce Tracking) و ویژگی‌های دیگر به صورت پیش فرض فعال نیستند. ما میتوانیم با اضافه کردن این امکانات و انجام تنظیمات مربوطه به داده‌های بهتر و بهتر دست پیدا کنیم. و از این سرویس گوگل در جهت بهبود کسب و کارمان بهترین بهر را ببریم.

معرفی گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس چه پاسخی های به شما میدهد؟

  • آیا می‌خواهید بدانید که کاربران سایت شما از کجا و چگونه وارد سایت می‌شوند؟
  • دقیقا چه کارهای انجام دادن و قصد چه کاری دارند؟
  • بازدیدکنندگان شما بیشتر مرد هستند یا زن؟
  • کاربران در چه ساعت هایی از سایت شما دیدن می‌کنند؟
  • کاربران چه مدت را در سایت شما می‌گذارنند؟
  • چند صفحه از سایت شما را دیده اند؟ و در حال حاضر کدام صفحه هستند؟
  • چرا سایت شما گاهی افت می کند و گاهی رشد؟

این سوالات در برابر ابزار گوگل آنالیتیکس نا چیز هستند شما هر سوالی داشته باشید میتوانید جوابش را بگیرید.

سخن آخر:

با کمک سرویس گوگل آنالیتیکس میتوانید بصورت دقیق و حرفه ای تر تشخیص دهید که کدام قسمت از سایت شما دچار مشکل است. و نسبت به قسمت های دیگر سایت ضعیف تر عمل میکند و تا جای که میتوانید آن قسمت را بهبودی دهید.

با این ابزار میتوانید سلیقه های کاربران سایت خود را بدانید و به ساده گی سایت خود را متحول کنید. دانستن سلیقه کاربران سایت یک گام شما را جلوتر میبرد و همچنین میتوانید مطابق با سلیقه آنها محصولات خود را ویرایش کنید.

 

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]