نحوه ساخت ایمیل اینفو در هاست سی پنل (cpanel)

با سلام خدمت تمامی کاربران سایت آکادمی پروژه آ. با یکی دیگر از مقالات آموزش هاست سی پنل در خدمت شما دوستان عزیز هستیم. آیا تا به حال برای شما این سوال پیش آمده است که ایمیل هایی مانند info@example.com چگونه ساخته می شوند؟ ما در این مقاله قصد داریم آموزش ساخت ایمیل info در Cpanel را  به شما بیاموزیم که تاثیر چشمگیری در برند شما خواهند داشت.

آموزش ساخت ایمیل info در Cpanel

گام اول – ابتدا وارد محیط پنل هاست خود شوید. در زیر منو EMAIL بر روی گزینه Email Accounts کلیک کنید.

آموزش ساخت ایمیل info

گام دوم – همانند شکل زیر یک صفحه برای شما باز می شود. بر روی دکمه Create کلیک کنید.

نحوه ساخت ایمیل info

 

گام سوم – در قسمت Username باید نام کاربری دلخواه خود را وارد کنید. دقت نمایید این دقیقا همان نامی می باشد که قبل @ قرار می گیرد و حتما به صورت انگلیسی نوشته شود. برای مثال info@projecta.ir را وارد نمایید.

گام چهارم – در قسمت Security امکانی در اختیارتان قرار داده شده است. شما می توانید در لحظه رمز عبوری برای اکانت کاربری مشخص کنید یا آدرس ایمیل شخص مسئول را وارد کرده تا سیستم به صورت خودکار پیامی حاوی تنظیم رمز عبور به آن شخص ارسال کند. توجه داشته باشید رمز عبور شما حتما باید شامل حروف بزرگ و کوچک باشد و حداقل ۸ کاراکتر دارد.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
نحوه ساخت دیتابیس در سی پنل (Cpanel)

گام پنجم –  در قسمت Storage Space مقدار فضای لازم را برای در اختیار قرار دادن به کاربر جهت مدیریت ایمیل مشخص می کند. در ابتدا مقداری به صورت پیش فرض بر اساس فضای در دسترس شما به کاربر اختصاص داده شده که قابل ویرایش است. همچنین با فعال کردن Unlimited هیچ محدودیتی را برای اکانت کاربری قائل نشوید.

گام ششم – در پایان سایر قسمت های زیرین را بدون تغییر بگذارید و سراغ دکمه Create بروید. با زدن به روی این دکمه عملیات ساخت ایمیل در هاست سی پنل به اتمام خواهد رسید!

آموزش ساخت ایمیل info در cpanel

حالا بعد از ساخت ایمیل وقتی بخواهید برای اولین بار وارد ایمیل info شوید، از گزینه CHECK EMAIL در همان صفحه استفاده کنید. شاید در مراحل، اختلافی جزئی برای شما وجود داشته باشد. این بخاطر تفاوت سیستم های هاستینگ است.

آموزش تصویری ساخت ایمیل info

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]