Elementor معجزه قرن در طراحی قالب وردپرس

سلام دوستان و همراهان گرامی آکادمی پروژه آ. امیدوارم هر جا که هستید خوب و خوش و سلامت باشید.

تا همین چند وقت پیش برای طراحی قالب لازم بود که شما حتما در رشته طراحی صفحات وب تحصیل کرده باشید و تسلط کامل به کدنویسی تحت وب داشته باشید و یا دوره های طولانی این رشته را گذرانده باشید.

اما امروز میخواهم به شما افزونه ای رو معرفی کنم که به جرات میتوان گفت معجزه قرن هست در طراحی صفحات وب.

شاید هیچوقت فکرش رو نمی کردید که میشه فقط با کشیدن و رها کردن عناصر گوناگون داخل یک صفحه خالی، یک قالب فوق العاده زیبا برای سایت وردپرسی خودتان طراحی کنید.

بله دقیقا همین اتفاق امروز رخ داده است. افزونه المنتور همان چیزی است که شما منتظرش بودید. فقط بکشید و رها کنید و بعد قالب وردپرس شما آمده است (:

به جرات می توان گفت که تیم توسعه المنتور جهان طراحی سایت با وردپرس را دچار تحول و دگرگونی عجیبی کرده اند. و دانش و تخصص خود را در کاری که پیش از این هرگز دیده نشده بود به کار گمارده اند.

این تیم بوسیله المنتور صحنه بازی طراحی سایت وردپرسی را به نفع خود تغییر دادند. افزونه ای که با پایگاه کد بسیار قوی و فقط با کشیدن سریع و رها کردن سریعتر، کنترل کامل بر صفحه بندی و انعطاف پذیری باور نکردنی، باعث شده اند که شما برای سایت خودتان بهترین قالبها را بوجود آورید.

راستی افزونه المنتور یک افزونه رایگان و منبع باز و GPL Elementor است و روز به روز توسط توسعه دهنده های مختلف بر امکانات آن افزوده می شود.

چیزهای زیادی برای اشتراک گذاری در مورد این افزونه طراحی قالب واقعاً شگفت انگیز وجود دارد.

وقت آن رسیده که هیجان خود را با شما به اشتراک بگذاریم ، و توضیح دهیم که چه ویژگی ای Elementor را از دیگر روشهای طراحی قالب متمایز کرده است.

این یک پست ۷ قسمتی است ، بنابراین محکم سرجای خود بنشینید تا با هم وارد دنیای المنتور شویم.

 

  1. طعم طراحی با المنتور

قبل از شروع کار ، به تصاویر زیر خوب نگاه کنید. این صفحات بدون برنامه نویسی ، بدون کار با فتوشاپ (تصاویر خارج) و بدون یک خط کدنویسی و استفاده از CSS  انجام شده است. فقط المنتور.

 

طراحی سایت طراحی قالب طراحی سایت

 

 

2. طراحی زنده صفحات با پیشنمایش آنلاین

افزونه المنتور

افزونه المنتور

در گذشته تلاشهای مختلفی برای ایجاد زنده صفحات WordPress صورت گرفته است که در قسمت پیشنمایش آن کار می کند و به شما امکان می دهد هنگام مشاهده سایت، به صورت زنده عناصر صفحه را ویرایش کنید. Elementor اولین افزونه ای است که این کار را انجام داده است. بدون تاخیر ، بدون ابزارهای گیج کننده ، بدون نیاز به تغییر به حالت پیش نمایش ، بدون منحنی یادگیری طولانی. هر عنصر طراحی در زمان واقعی و زنده تغییر می یابد. تمام آنچه را که تغییر می دهید به صورت زنده خواهید دید.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
مزایا و معایب طراحی سایت با وردپرس

 

3. کنترل بر چیدمان طراحی قالب

طراحی عالی یک صفحه با ساختار صفحه شروع می شود. با کنترل عناصر مختلف صفحه ، شکاف های موجود بین ابزارک ها ، عرض ، ارتفاع و موقعیت یابی آنها، می تواند یک طرح را واقعاً زیبا و دلنشین یا زشت و بدشکل کند. Elementor کنترل بسیار زیادی را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد. از آنجا که یک افزونه سازنده زنده است ، تصمیم گیری در مورد تنظیمات مختلف ساختار قالب دقیقا مطابق میل شما و بسیار ساده تر انجام می گیرد.

 

افزونه المنتور

وسعت عناصر

المنتور به شما این امکان را می دهد که به راحتی وسعت و پهنای عناصر را تعیین کنید که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی وب سایت شما دارد.

 

 

المنتور

 

 

تغییر اندازه ستون ها

مرتب سازی اندازه ستون ها هرگز کار آسانی نبوده است. یکی از گوشه ها را بگیرید و آن را بکشید تا طرح ستون  دلخواه شما درست شود.

 

 

elementor

 

 

فواصل بین ستون ها

فاصله  بین ستون ها را تغییر دهید تا طرح شما نفس بکشد. با تغییر فاصله بین ستونها به طور هم زمان ، می توانید بصری تصمیم بگیرید که کدام یک از بهترین شکل برخوردار است.

 

 

طراحی سایت

 

موقعیت یابی محتوا

ستون را در قسمت بالا ، وسط یا پایین یک بخش قرار دهید ، یا آن را به کل بخش امتداد دهید. همچنین می توانید مطالب را درون ستون به همین شیوه قرار دهید.

 

Web design

 

 

مارجین و پدینگ منحصر به فرد

padding و margin را روی بخش ها ، ستون ها و ابزارک ها با استفاده از px ، EM یا٪ تنظیم کنید. تنظیم اندازه دینامیکی به شما امکان می دهد کنترل بیشتری روی صفحه نمایش در صفحه های مختلف ، موبایل یا غیره داشته باشید.

 

 

 

 

 

4. کنترل کامل بر ظاهر طراحی

طراحی قالب

طراحی قالب

المنتور به شما امکان می دهد یک طرح کاملا دلخواه و سفارشی را برای هر ویجتی که در صفحه قرار می دهید ، و همچنین برای ردیف ها و ستون ها ایجاد کنید. این کنترلهای ظاهری شامل تنظیمات قلم ، رنگ ، پس زمینه و فاصله است. می خواهید وضوح یک دکمه را تغییر دهید؟ شما می توانید با کشیدن ساده یک کنترلر این کار را انجام دهید.

تایپوگرافی

با بیش از ۶۰۰ قلم بازی کنید. با Elementor انواع مختلفی از کنترل های تایپوگرافی را به دست می آورید که می توانند برای هر ویجت و بخش از صفحه استفاده شوند. با فاصله های مختلف حروف ، ارتفاع خط ، وزن قلم ، تبدیل متن (حروف بزرگ و کوچک) ، هر آنچه که دوست دارید را ایجاد کنید.

 

رنگ

المنتور به شما امکان می دهد از پالت های رنگ شخصی سازی شده خود لذت ببرید و از آن برای هر صفحه ای که ایجاد می کنید استفاده کنید. این باعث می شود بتوانید یک طراحی زیبا داشته باشید و در عین حال هویت برند را حفظ کنید. شما همچنین می توانید با استفاده از انتخاب رنگ های پیشنهادی از جعبه رنگها و یا با وارد کردن کد رنگهای مورد نظر خودتان، هر رنگی را که می توانید به آن فکر کنید ، انتخاب کنید. برای هر رنگ ، شما قادر به دستکاری وضوح و انتخاب رنگ های نیمه شفاف هستید.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
بهترین افزونه امنیتی برای وردپرس

پس زمینه ها و حاشیه ها

پس زمینه ها یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به طراحی صفحه برجسته و جالب است. با استفاده از Elementor می توانید پس زمینه های تصویر یا رنگی را برای هر بخش و ستون تنظیم کنید.

همچنین می توانید پس زمینه های ویدیویی را تنظیم کنید ، و بین ویدیوهای سایت خود انتخاب کنید یا برای اجرای در پس زمینه از ویدئوهای یوتیوب استفاده کنید. حاشیه ها و اندازه آنها را تنظیم کنید تا به درستی محتوای خود را نمایش دهید.

فاصله

دو گزینه مختلف فاصله مکانی برای ابزارک وجود دارد:

۱.فاصله بین ویجت و سایر ابزارک های ستون. مارجین و پدینگ هر ویجت را کنترل کنید. بالا ، پایین ، چپ و راست را می توان هر یک به صورت جداگانه تنظیم کرد.

۲. فاصله بین عناصر داخل ویجت. به عنوان مثال ویجت پیشخوان به شما امکان می دهد فاصله بین متن و شماره پیشخوان را تغییر دهید.

 

آیکون های بسیار جذاب

از میان بیش از ۴۰۰ نماد و آیکن منحصر به فرد انتخاب کرده و آنها را متناسب با سبک خود تنظیم کنید. از آیکن ها استفاده کنید تا صفحه شما از نظر بصری جذاب تر شود.

 

 

5. کلیه ابزارک های مورد نیاز شما جهت طراحی قالب

طراحی سایت

طراحی سایت

با صفحه ساز المنتور بسته کامل ابزارک ها را به صورت رایگان دریافت می کنید. هیچ سازنده صفحه دیگری برای وردپرس تاکنون چنین مجموعه ابزارهای گسترده ای را به صورت رایگان ارائه نکرده است. این ابزارک ها شامل ابزارک های مورد انتظار مانند متن ، عنوان و جعبه های تصویر و ابزارک های پیشرفته تر مانند زمینه های ویدیویی ،آکاردئون ، نقشه های گوگل و موارد دیگر هستند.

 

06. هر پوسته ای ، هر افزونه ای ، هر صفحه ای

تم ها

Elementor روی هر موضوعی کار می کند ، بنابراین می توانید از طراحی قالب موضوع مورد علاقه خود استفاده کنید و طراحی صفحه را سریعتر از همیشه با استفاده از المنتور تنظیم کنید. مزیت بزرگ استفاده از Elementor برای ساختن صفحات شما ، این است که حتی در صورت تغییر قالب سایت خود  یا در صورت ایجاد تم سفارشی خود ، در کنار شما باقی خواهند ماند و هر زمان نیاز باشد می توانید از آنها استفاده کنید.

 

پلاگین ها

Elementor سازگاری کامل با افزونه هایی مانند Woocommerce ، WPML و Yoast دارد ، بنابراین نه تنها از درگیری جلوگیری می کنید بلکه می توانید کدهای کوتاه را از افزونه های مختلفی که قبلاً از آنها استفاده می کنید بکشید و رها کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
وردپرس چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

 

انواع محتوا ها

فقط برای طراحی صفحات و پست ها استفاده نکنید. المنتور به شما امکان می دهد تا هر نوع پست سفارشی که ممکن است از آن استفاده کنید ، مانند صفحات فرود ، صفحه اصلی ، پست ها ، نمونه کارها یا محصولات فروشگاهتان را طراحی کنید.

 

 

07. توسعه صفحه ساز وردپرس

المنتور

المنتور

المنتور به عنوان منبع باز و GPL عرضه گردیده است و بخش بزرگی از دلیل این کار استفاده از توان جامعه توسعه دهندگان WordPress است تا بتوان قدرت Elementor را حتی بیشتر کرد. بسیاری از توسعه دهندگان از سراسر جهان به Elementor کمک می کنند  و امکانات جدیدتری به آن اضافه می کنند.

در زیر برخی از ویژگی های دیگر که باعث توسعه دوستانه Elementor می شود را ملاحظه می کنید.

کد نویسی بی نقص و معماری کد هوشمند

این ویژگی معمولاً مورد استفاده اکثر کاربران قرار نمی گیرد ، اما در حقیقت مهمترین ویژگی در Elementor است. معماری کد به خوبی طراحی شده و همان چیزی است که المنتور را از سایر رقبا برتر کرده و همچنین امکاناتی دیگر مانند کشیدن و رها کردن فوری و سازگاری با سایر افزونه ها و مضامین باعث شده است که المنتور یک افزونه جهانی گردد.

پروژه GitHub

به عنوان منبع باز و GPL منتشر شد ، Elementor به توسعه دهندگان وردپرس این فرصت را می دهد تا آن را گسترش داده و بهبود بخشند.

 

بهینه سازی شده و دوست گوگل

این مستقیماً مربوط به مواردی است که قبلاً در مورد کدنویسی بی نقص ذکر کردیم. المنتور بر اساس بیشترین استاندارد های کد نویسی بنا شده است ، و باعث می شود صفحات شما  از نظر SEO بهینه شود. صفحه نهای ای که با Elementor طراحی شده است ، همچنین دارای بارگذاری سریع می باشد ، که یک عامل مهم برای سئو است.

CSS سفارشی

حتی اگر تنظیمات سبک برای ایجاد هر نوع طرح مورد نظر کافی باشد ، هنوز هم می توانید CSS سفارشی را در هر ویجت تنظیم کنید.

 

 

صحبت در باره المنتور به همینجا ختم نمی شود و مطالب فراوانی در مورد آن میتوان نوشت. در پستهای بعدی المنتور را بیشتر خواهید شناخت.

همین الان به صفحه افزونه المنتور در وردپرس مراجعه کنید و بعد از دانلود آنرا بر روی سایت وردپرسی خود نصب کنید و کم کم یاد شروع به یادگیری المنتور کنید.

ما در آکادمی پروژه آ به زودی آموزش جامع و کامل طراحی صفحات وب با المنتور را منتشر خواهیم کرد. آموزشی که بوسیله آن شگفت زده خواهید شد.

اگر شما هم تجربه استفاده از المنتور را دارید با استفاده از قسمت نظرات تجربیات خودتان را با دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]