آموزش جامع تهیه بک آپ از هاست سی پنل (Cpanel)

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران سایت آکادمی پروژه آ. با آموزش دیگری از تهیه بک آپ از هاست سی پنل با شما دوستان هستیم در این آموزش قصد داریم نحوه بک آپ از تمام اطلاعاj هاست سی پنل را آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

اهمیت بک آپ از هاست سی پنل؟

امروزه نگهداری اطلاعات یکی از مهم ترین عوامل در رشد و پیشرفت یک کسب و کار اینترنتی می باشد. بی شک یکی از مطمئن ترین راه های نگهداری اطلاعات وب سایت همان بک آپ از هاست سی پنل می باشد با نگهداری این اطلاعات در جای امن، دیگر لازم نیست نگران اطلاعات وب سایت تان باشید. برای یادگیری تهیه بک آپ از هاست فقط لازم است این مقاله را در آخر با دقت بخوانید و اجرا کنید.

مراحل تهیه بک آپ از هاست سی پنل (Cpanel)

ابتدا برای تهیه بک آپ از هاست سی پنل وارد هاست سی پنل خود شوید. همانند شکل زیر، از منوی File بر روی گزینه Backup Wizard کلیک کنید.

به یاد داشته باشید در این صفحه دو گزینه وجود دارد Backup و Backup Wizard هیچ تفاوتی در این دو گزینه وجود ندارد فقط در گزینه Backup Wizard برای تهیه بک آپ مراحل راحت تری نسبت به مراحل Backup وجود دارد.

آموزش گرفتن بک آپ از هاست cpanel

خب حالا همانند شکل زیر یک صفحه برای شما باز می شود بر روی گزینه Backup کلیک کنید.

آموزش گرفتن بک آپ از هاست cpanel

در صفحه باز شد دو نوع بک آپ گیری وجود دارد یکی Full Backup به این معنی می باشد که از تمام اطلاعات وب سایت شما بک آپ گیری انجام می شود. اما گزینه بعدی Select Partial Backup اگر بخواهید از قسمت های مختلف وب سایت بک آپ بگیرید از این گزینه استفاده می کنید که شامل سه مورد می باشد:

  • Home Directory: به کمک این گزینه می توانید از تمام فایل ها و دایرکتوری ها داخل هاست بک آپ تهیه کنید.
  • Mysql databases: از طریق این گزینه می توانید از دیتابیس های داخل هاست بک آپ گیری انجام بدین.
  • Email forwarder & filters: همان طور که اسمش پیداست از تمامی ایمیل های داخل هاست پک آپ میگیرد.

حالا بر روی دکمه آبی رنگ Full Backup کلیک کنید.

آموزش گرفتن بک آپ از هاست cpanel

حالا باید مرحله بالا را انجام دهید تا وارد مرحله ای نهایی شوید. دقت کنید گزینه Backup Destination باید بر روی home directory تنظیم شده باشد و باید حتما فیلد ایمیل به درستی وارد شده باشد فایده وارد کردن ایمیل این است که یک لینک دانلود بک آپ به این آدرس ارسال می شود اگر خالی هم گذاشت شود به ایمیل خود وب سایت ارسال می شود. در صورتی که تیک گزینه Do not send email notification of backup completion را زده باشید دیگر هیچ ایمیلی ارسال نمی شود و در انتها بر روی دکمه Generate Full Backup کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
آموزش ورود به کنترل پنل هاست (Cpanel)

آموزش گرفتن بک آپ از هاست سی پنل

بعد از اتمام فرایند بک آپ گیری یک پیغام آبی رنگ همانند شکل بالا به شما نمایش داده می شود.

آموزش گرفتن بک آپ از هاست سی پنل

حالا وقتی که به قسمت file manager مراجعه کنید در ریشه اصلی وب سایت فایل بک آپ قابل مشاهد می باشد. حالا شما با یک کلیک می توانید این فایل را دانلود کنید و در یک جای امن نگهداری کنید.

سخن آخر

نگهداری و گرفتن نسخه پشتیبانی در یک وب سایت بسیار مهم می باشد شاید در یک لحظه اتفاقی برای وب سایت شما بیفتد به راحتی و بدون هیچ نگرانی می توانید عمل بک آپ گیری را بر روی وب سایت خود اجرا کنید.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]