معرفی کامل قسمت های مختلف نرم افزاز NotePad

با سلام خدمت تمامی کاربران سایت آکادمی پروژه آ. در این آموزش قصد داریم قسمت های مختلف نرم افزار NotePad را به شما توضیح دهیم. تا در ادامه آموزش HTML دچار مشکل نشوید پس با ما باشید.

معرفی برنامه NotePad 

برنامه NotePad یکی از برنامه های خیلی قدیمی اکثر ویندوز ها می باشد. از زمان پیدایش برنامه NotePad تا به حال، هیچ تغییر خاصی در ظاهر این برنامه ایجاد نشده است برنامه NotePad یک ویرایشگر کاملا ساده و در عین حال پر کاربرد می باشد.

اجرای برنامه NotePad 

برای اجرای این برنامه چند روش وجود دارد که شامل:

می توانید از قسمت استارت ویندوز کلمه NotePad را همانند شکل زیر سرچ کنید. در اغلب ویندوزها این روند صدق می کند و می توانید از این روش برنامه NotePad را اجرا کنید.

برای اجرای برنامه NotePad می توانید بر روی صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده در زیر منوی New بر روی گزینه Text Document کلیک کنید. از هر روشی که برنامه NotePad را اجرا می کنید باید پنجره زیر برایتان باز شود.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
ایجاد فایل HTML و نحوه ذخیره سازی صفحات وب

آشنایی با منوی نرم افزار NotePad 

در منوی نرم افزار NotePad گزینه های متعدد وجود دارد اما در اینجا ما فقط مهمترین گزینه های برنامه را به شما توضیح میدهیم.

  • در زیر منوی Format گزینه ای به اسم Word wrap وجود دارد اگر شما یک متن طولانی در در برنامه بنویسید و بخواهید متن بصورت کامل قابل نمایش باشد از این گزینه می توانید استفاده کنید.
  • در همان زیر منوی Format گزینه ای دیگری وجود دارد با نام Font از طریق این قسمت می توانید فونت متن های خود را تغییر دهید.
  • در قسمت File یکسری اطلاعات در مورد Save و Print و . . . وجود دارد
  • در منوی Edit اطلاعات مربوط به ویرایش اطلاعات وجود دارد که می توانید برای راحتی هر چه بیشتر از این گزینه ها استفاده کنید.

ویژگی های برنامه NotePad 

  1. فایلهای تولید شده توسط برنامه Notepad در صورتیکه با Encoding از نوع UTF8 ذخیره گردند به راحتی در سیستم عامل های لینوکس و … قابل مشاهده می باشند.
  2. فایلهای inf که در ویندوز به وفور مشاهده می شوند با نرم افزار Notepad ایجاد شده اند و از همین طریق نیز قابل ویرایش و مدیریت می باشند.
  3. بسیاری از نرم افزارها برای ذخیره سازی برخی اطلاعاتشان مانند تنظیماتی که کاربر اعمال کرده است از فایلهای متنی ساده txt استفاده می کنند.
  4. اگر داخل یک فایل Notepad کدهای html بنویسید و بعد از ذخیره سازی آن پسوندش را از txt به htm یا html تغییر بدهید صفحه شما دقیقا مانند یک وبسایت در مرورگر شما باز خواهد شد.

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]