آموزش تنظیمات افزونه WP Mail SMTP جهت ارسال ایمیل در وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز آکادمی پروژه آ. در خدمت شما هستیم با معرفی افزونه بسیار کاربردی ارسال ایمیل با نام WP Mail SMTP.

تا به حال دقت کرده اید که سایتهای بزرگ وقتی اطلاعیه ای را به ایمیل شما ارسال می کنند، آدرس ایمیل ارسال کننده همان آدرس ایمیل اصلی سایتشان است؟ آیا شما هم دوست دارید که اطلاع رسانی را با ایمیل اصلی سایت خودتان انجام دهید؟

خب اکثر سایتها ایمیل های خود را با آدرس info@sitname.com ارسال می کنند. مثلا آدرس ایمیل ما info@projecta.ir هست و ایمیلها با این آدرس به کاربران ارسال میشود.

حالا میخواهیم افزونه WP Mail SMTP رو بهتون معرفی کنیم که این کار را به راحتی برای شما انجام می دهد. پس با آموزش امروز آکادمی پروژه آ همراه باشید.

افزونه WP Mail SMTP چه کاری انجام می دهد؟

شما بوسیله این افزونه و تنظیماتی که دارد میتوانید به راحتی از طریق سایت خودتان به کاربرانتان ایمیلهای اطلاع رسانی ارسال کنید. حتی میتوانید بوسیله حساب جیمیل یا یاهو یا اوت لوک برای آنها پیامهای مختلف اطلاع رسانی از قبیل تبریک عضویت یا ارسال لینک دانلود و … بفرستید.

نحوه پیکربندی افزونه ارسال ایمیل SMTP

ابتدا افزونه را از مخزن وردپرس دانلود می کنیم و یا به قسمت افزودن افزونه رفته و در قسمت جستجو نام آنرا تایپ می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
آموزش تصویری افزایش حجم آپلود در وردپرس

بر روی دکمه هم اکنون نصب کن می زنیم و بعد از نصب آنرا فعال می کنیم.

اگر به منوی سمت راست پیشخوان دقت کنید گزینه ایمیل به آن افزوده شده است. پس بر روی آن کلیک کنید تا وارد تنظیمات افزونه شوید.

WP Mail SMTP

WP Mail SMTP

اولین گزینه تعیین ایمیل شما جهت ارسال می باشد. آدرس ایمیلی را گه میخواهید پیامهایتان با آن ارسال شود درون کادر وارد کنید.

ممکن است شما در افزونه های دیگر آدرس ایمیل متفاوتی را داده باشید و ارسال ایمیل آنها با آدرس دیگری انجام پذیرد. اگر میخواهید تمام ایمیلهای ارسالی از سایت شما توسط آدرسی که بالا وارد کردید صورت گیرد، پس تیک گزینه Force From Email  را بزنید.

در قسمت بعد باید نام ارسال کننده ایمیل را مشخص کنید که معمولا نام سایت شما می باشد. در اینجا هم مثل حالت قبل ممکن است در افزونه های دیگر نام متفاوتی برای خود انتخاب کرده باشید. اگر میخواهید تمام ایمیلها با نامی که اینجا وارد کرده اید ارسال شود تیک گزینه Force From Name  را حتما بزنید.

ارسال ایمیل با آدرس سایت

ارسال ایمیل با آدرس سایت

 

خب می رسیم به قسمت اصلی داستان :).

افزونه ارسال ایمیل

افزونه ارسال ایمیل

 

اینجا باید تعیین کنید که ایمیل شما توسط چه سروریس دهنده ای ارسال بشود. ما چون میخواهیم ایمیلهای ارسالی با دامنه سایت خودمان باشد، پس گزینه SMTPهای دیگر را انتخاب می کنیم.

تنظیم اطلاعات اتصال به ایمیل

WP Mail SMTP plugin

WP Mail SMTP plugin

 

  1. میزبان ایمیل خودتان را وارد کنید. این آدرس در اکثر مواقع به صورت mail.yourdomin.com می باشد. برای سایت پروژه آ بصورت mail.projecta.ir وارد می کنیم.
  2. در قسمت دوم باید حالت رمزنگاری را مشخص کنیم. اگر سایت شما از SSL پشتیبانی می کند طبق توصیه افزونه گزینه TLS را انتخاب کنید.
  3. در قسمت بعدی پورت SMTP را وارد می کنیم . اگر بصورت پیشفرض بر روی عدد ۵۸۷ تنظیم شده اجازه دهید به همان شکل باقی بماند و تغییری ایجاد نکنید.
  4. در این قسمت لازم است تا اطلاعات کاربری و رمز عبور خودمان را وارد کنیم پس گزینه احراز هویت را فعال کنید.
  5. در قسمت نام کاربری آدرس ایمیل مورد نظر را بصورت کامل وارد کنید. برای سایت پروژه آ به این صورت است: info@projecta.ir
  6. سپس رمز ورود به ایمیل خودتان را هم وارد کنید و در انتها دکمه ذخیره تنظیمات را بزنید.
برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
بهترین افزونه های وردپرس در سال 2019

 

تست ارسال ایمیل از طریق سایت

یکی از ویژگیهای جذاب افزونه ارسال ایمیل SMTP این هست که می توانید با تست ارسال ایمیل از صحت تنظیمات خود مطمئن گردید.

برای این کار وارد تب آزمایش ایمیل شوید. در قسمت ارسال به یک آدرس ایمیل که به آن دسترسی دارید وارد کنید و گزینه HTML را هم فعال کنید. سپس بر روی ارسال ایمیل بزنید تا ایمیل شما ارسال گردد.

اگر همه تنظیمات را به خوبی وارد کرده باشید پیام زیر را دریافت خواهید کرد و یک ایمیل به آدرسی که وارد کرده بودید ارسال خواهد شد.

Test HTML email was sent successfully! Please check your inbox to make sure it is delivered.

ایمیل HTML را با موفقیت ارسال کرد! لطفاً مطمئن شوید که تحویل داده ، صندوق ورودی خود را بررسی کنید.

پیام بالا به منزله اتصال موفقیت آمیز ایمیل شما به سایتتان است و بعد از این تمام ایمیلها با دامنه خودتان ارسال خواهند شد.

 

تنظیمات دیگر افزونه ارسال ایمیل

Do Not Send: در تب متفرقه شما می توانید با تیک زدن گزینه Do Not Send اراسل ایمیلها را متوقف کنید. تا دیگر ایمیلی با آدرس سایت شما ارسال نگردد.

مخفی کردن اعلانها: اگر میخواهید جزییات بروزرسانی و اعلان ها را مخفی کنید این گزینه را روشن کنید.

: اگر می خواهید تمام داده ها را پس از حذف افزونه حذف کنید ، این گزینه را فعال کنید. همه تنظیمات غیرقابل بازگشت خواهند بود.
در انتها تنظیمات را ذخیره کنید.
تبریک عرض میکنم شما به راحتی موفق شدید امکان ارسال ایمیل از طریق سایت خودتان را توسط افزونه ارسال ایمیل SMTP فعال نمایید.
اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید حتما در قسمت نظرات مطرح کنید و یا اگر میخواهید خدمات مشاوره رایگان سئو و مشاوره در جهت طراحی سایت با وردپرس به شما داده شود حتما با همکاران ما از طریق تیکت در ارتباط باشید. با آرزوی موفقیت/.
[تعداد: 2   میانگین:  4/5]