آموزش نوشتن مطلب در وردپرس

شاید برای شما هم سوال شد باشد که چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم .در این جلسه از آموزش وردپرس قصد داریم آموزش نوشتن مطلب در وردپرس را به شما دوستان آکادمی پروژه آ توضیح دهیم. ممکن است برای افراد تازه کار در صفحه ارسال نوشته ابهاماتی وجود داشته باشد ما در اینجا تمام گزینه های که مربوط به نوشتن مطلب در وردپرس می باشد را به شما آموزش  خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

نوشتن مطلب جدید در وردپرس

برای نوشتن مطلب در وردپرس ابتدا باید وارد پیشخوان سایت خود شوید. در صورتی که هنوز نتوانسته اید وارد پیشخوان خود شوید آموزش تصویری نحوه ورود به پنل مدیریت وردپرس را ببینید!

در پیشخوان وردپرس منوی نوشته ها، بر روی افزدون نوشته کلیک کنید. تا همانند تصویر زیر وارد صفحه نوشتن مطلب در وردپرس شوید.

آموزش نوشتن مطلب در وردپرس

بعد از کلیک بر روی افزودن نوشتنه صفحه ای همانند تصویر زیر برای شما باز می شود:

آموزش ارسال مطلب در وردپرس

آموزش ارسال مطلب در وردپرس

بعد از ورود به پیشخوان وب سایت در قسمت نوشته تازه ابتدا باید برای مطلب خود عنوانی انتخاب کرد. همانند تصویر زیر یک عنوان برای مطلب خود انتخاب کنید.

خب حالا بعد از وارد کردن عنوان نوبت به متن مقاله می باشذ. یکسری امکانات برای ویرایش متن وجود دارد که به شما کمک می کند تا متن خود را بهتر بنویسید. در تصویر زیر همه این امکانات دید می شود.

نوشتن مطلب در وردپرس

در کادر سفید رنگ بالا می توانید متن خود را بنویسید. شما از طریق ابزار های بالای کادر به راحتی می توانید متن خود را ویرایش کنید(مثل چیدمان، بولد کردن، رنگی کردن، نقل قول کردن و …).

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید...
آموزش و نحوه نصب افزونه وردپرسی

بعد از تکمیل کردن دو مرحله بالا حالا باید دسته بندی مقاله خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید انتخاب دسته بندی در سئو وب سایت تاثیر بسزای دارد.  همانند تصویر زیر دسته بندی نوشته خود را انتخاب کنید.

ارسال مطلب در وردپرس

بعد از موضوع مربوط به دسته بندی نوبت به ایجاد برچسب برای مقاله می باشد. برای ایجاد برچسب لازم است نگاهی به سمت چب صفحه کنید.

حالا باید یک عکس شاخص برای مقاله آپلود کنیم. برای گذاشتن عکس برای مقاله در کادر تصویر شاخص سمت چپ بروی روی لینک قرار دادن به عنوان تصویر شاخص کلیک کنید. همانند تصویر زیر عمل کنید:

بعد از قرار دادن عکس شاخص در مقاله حالا نوبت به آن میرسد مقاله خود را به حالت ذخیره پیش نویس یا انتشار تغییر داد. طبق تصویر زیر می توانید حالت مقاله را انتخاب کنید. در همان کادر انتشار می توانید بر روی پیش نمایش مقاله کلیک کرده و نمایی اصلی مقاله در سایت را مشاهده کنید.

ادامه نوشتن مطلب در وردپرس

حالا نوبت به آن میرسد که متن خود را از نظر ظاهری زیبا کنیم. یکی از خاصیت های اصلی طراحی سایت با وردپرس وجود افزونه ها و امکانات زیاد برای این CMS می باشد. در ادامه آموزش نوشتن مطلب در وردپرس با ابزار های خیلی مفیدی آشنا خواهید شد.

ابزار نوشتن مطلب در وردپرس

معرفی ابزارهای ویرایش متن در وردپرس:

: این ابزار به ما کمک می کند تا تیتر های اصلی سایت را از H1 تا H6 تغییر دهیم.

: با استفاده از این ابزار می توانیم متن مورد نظر بولد کنیم.

: برای ایتالیک کردن متن های مقاله می توانید از این ابزار کمک بگیرید.

: ابزاری برای نمایش نقل قول در مقاله استفاده می شود.

: از این ابزار برای گذاشتن لیست دایر ، مربع در اول متن استفاده می شود.

: از این ابزار برای گذاشتن لیست شماره در اول متن استفاده می شود.

: با استفاده از این ابزار می توانید متن خود را راست ، وسط ، چپ تغییر دهید.

: این ابزار بسیاز در سئو وب سایت شما کمک می کنید.از طریق این ابزار می توانید لینک گذاری داخلی را انجام دهید.

:با این ابزار می توانید فونت خود را تغییر دهید.

: رنگ متن مقاله را می توانید از طریق این ابزار تغییر دهید.

: این ابزار هم برای تغییر سایز متن به کار می رود.

: با کمک این ابزار می توانید عکس در مقاله خود آپلود کنید.

همان طور که در تصویر بالا می بینید ابزار های مختلفی برای ویرایش متن وجود دارد اما ما اینجا تنها به چند مورد ابزار بسیار مهم کاربردی اشاره می کنیم. البته به یاد داشته باشید شما می توانید از طریق افزونه های موجود در اینترنت ابزارهای مورد نظر خود را این مجموعه اضافه کنید. همچنین شما می توانید نحوه نصب افزونه وردپرسی را از ما یاد بگیرد.

 

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]